Ženské dobrodružství na Srí Lance

Březen 2019

 

- pohybově hlasový a jógový workshop -

Termín cesty:

Březen 2019

 Cítíte volání po dobrodružné a přitom něžné cestě do země nekončícího léta?

 Toužíte se opět vrátit k prožitkům vašeho těla a smyslů?

 Zajímá vás, jak by mohl znít váš hlas, když byste mu daly svobodu?

 Chtěly byste cestovat do vašeho nitra a přitom být obklopeny divokou a živou přírodou?

Vydejme se společně na dobrodružnou cestu do nádherné země plné chrámů, zeleně a čajových plantáží.

Vybrala jsem pro vás hýčkající prostředí luxusních ájurvédsky zaměřených hotelů, relaxaci v srdci džungle a také u oceánu.

Budeme cvičit jógu, pracovat s našim tělem, dechem, zvukem, rytmem, tancem a vyprávěním, vždy v bezpečném a respektu-plném kruhu žen.

Na konci naší cesty podstoupíme společný rituál, na kterém roztančíme naše strachy a proměníme je v sílu a důvěru.

První část našeho hýčkání budeme trávit u oceánu a poté se na hlavní workshopovou a zážitkovou část přesuneme do nádherného luxusního resortu Galaville boutique hotelu a spa v džungli nad Kandy.

 

Již brzy se dočkáte podrobných informací.

Galavilla Boutique hotel a Spa

je zázračné místo pro milovníky luxusu v srdci dravé Srí Lanské přírody. Každý z pokojů tohoto unikátního hotelu, je zaměřený na jeden z živlů a dle něj je vše designované. Může se vám stát že budete v pokoji živlu ohně, vody, vzduchu, země nebo kovu. Na všem se podílelo mnoho českých i zahraničních umělců.

Galavilla má velký bazén a milé spa (masážní domečky) s možností výběru různých typů masáží a procedůr. Spa je hned vedle potůčku a když tam zrovna relaxujete, můžete slyšet zvuky džungle, vody i vašich odplouvajících myšlenek.

Toto místo navštěvuju již řadu let a nikdy se mi z něj nechce odjet zpět do naší civilizace. Asi to bude láska na celý život.

Tato cesta je spojením dvou žen a také dvou programů a konceptů: budeme pracovat s tělem, myslí a duší prostřednictvím jógy a medicíny divokosti.

Medicína divokosti

Tereza Ghose v současné době vyvíjí svou podobu ženské pohybově hlasové a imaginativní techniky, kterou nazývá Medicína divokosti a říká o ní: „Divokost pro mě souvisí s ukotvenou zemskou svobodou, přirozeností, ve které si dovolujeme cítit i vyjadřovat to, co se nám skutečně právě děje a to bez kalkulu, manipulace nebo omluv. Jde mi o příběh samotného těla a jeho duše. Používám různá cvičení s prvky vývojové kineziologie, jógové terapie a dalších pohybových systému, společně s tancem, hlasem – zpěvem a vyprávěním. Souhlasím s Jungem: My nejsme nemocní, pouze trpíme odloučením od naší duše.“

Jóga a meditace

"Jóga je pro mě především cestou k nalezení klidu a poznání své přirozenosti a stavu blaženosti v přítomném okamžiku. Je o vědomí v tělě, jeho respektování při cvičení (ať už v rychlém nebo pomalém tempu, obojí má své blahodárné účinky), ale jóga pokračuje i mimo podložku praxí všímavosti, hledání souvislostí a propojení našeho vědomí s realitou našeho života. Na společné józe budeme poznávat své tělo, stejně jako zvědomovat obsah své mysli, budovat její pozitivní kvality a vstupovat do stavu blaženého bytí v přítomném okamžiku."

ORGANIZACE POBYTU:

Termín

březen 2019

Místo

Srí Lanka

Lektoři

Mgr. Tereza Ghose a Mgr. Monika Winklerová

 

Již brzy vám přineseme veškeré podrobné informace o tomto krásném ženském dobrodružství. 

 

Pokud máte o účast zájem, vyplňte na sebe kontakt, pošleme vám přihlášku a bližší informace.

 

 Nabitým a dobrodružným programem na Srí Lance vás bude provázet Monika Winklerová a Tereza Ghose.

Monika Winklerová

"Jóga, tanec, zpěv a meditace –  vše co nás vrací tady a teď, z hlavy do těla. A vede nás k vědomí toho, že vše má svůj důvod a že když se odevzdáme, je o nás vždy dobře postaráno."

Výuce jógy se věnuje již pět let a absolvovala několik učitelských kurzů a studijních cest do Indie. Je certifikovaná lektorka Rádža jógy (200 hod., ČR), Ashtanga Viyasa Yogy (200 hod., Indie), Hatha Yogy  (200 hod., Indie) a Yin Yogy (100 hod, ČR). Kromě jiného se věnuje studiu muzikoterapie, aromaterapie a masážím.

Tereza Ghose

Autorka, lektorka a cestovatelka. Zabývá se slovem - publicistikou, tvorbou rozhlasových pořadů a cestováním do vnitřních i vnějších světů. V roce 2013 vydala své první autorské CD Azaret. Mezi lety 2014–2016 podnikla řadu cest do Indie, které jí změnily život. Z těchto cest vznikla cestopisně deníková poetická kniha Jako pták ses narodila – Můj velký indický příběh, která vyšla v listopadu 2016. Tereza je akreditovanou pohybovou lektorkou a momentálně pořádá hravé workshopy s tematikou: Pohyb – Hlas – Příběh: Medicína divokosti.

Jsem žena. Jsem změna. Jsem hlubokou propastí neznámého. Jsem úplnost tajemství zrozeného. Jsem volná, a přesto svázaná. Svázaná láskou ke své proměně. Neměnně žiju ve změně.