Ženské dobrodružství na Srí Lance

 

- pohybově hlasový a jógový workshop -

Termín cesty:

8. dubna - 21. dubna 2018 

 Cítíte volání po dobrodružné a přitom něžné cestě do země nekončícího léta?

 Toužíte se opět vrátit k prožitkům vašeho těla a smyslů?

 Zajímá vás, jak by mohl znít váš hlas, když byste mu daly svobodu?

 Chtěly byste cestovat do vašeho nitra a přitom být obklopeny divokou a živou přírodou?

Vydejme se společně na dobrodružnou cestu do nádherné země plné chrámů, zeleně a čajových plantáží.

Vybrala jsem pro vás hýčkající prostředí luxusních ájurvédsky zaměřených hotelů, relaxaci v srdci džungle a také u oceánu.

Budeme cvičit jógu, pracovat s našim tělem, dechem, zvukem, rytmem, tancem a vyprávěním, vždy v bezpečném a respektu-plném kruhu žen.

Na konci naší cesty podstoupíme společný rituál, na kterém roztančíme naše strachy a proměníme je v sílu a důvěru.

Tři noci budeme trávit v krásném ájurvédském resortu u oceánu a 8 nocí ve zcela unikátní Galaville boutique hotelu a spa v džungli nad Kandy.

Galavilla Boutique hotel a Spa

je zázračné místo pro milovníky luxusu v srdci dravé Srí Lanské přírody. Každý z pokojů tohoto unikátního hotelu, je zaměřený na jeden z živlů a dle něj je vše designované. Může se vám stát že budete v pokoji živlu ohně, vody, vzduchu, země nebo kovu. Na všem se podílelo mnoho českých i zahraničních umělců.

Galavilla má velký bazén a milé spa (masážní domečky) s možností výběru různých typů masáží a procedůr. Spa je hned vedle potůčku a když tam zrovna relaxujete, můžete slyšet zvuky džungle, vody i vašich odplouvajících myšlenek.

Toto místo navštěvuju již řadu let a nikdy se mi z něj nechce odjet zpět do naší civilizace. Asi to bude láska na celý život.

Tato cesta je spojením dvou žen a také dvou programů a konceptů: budeme pracovat s tělem, myslí a duší prostřednictvím jógy a medicíny divokosti.

Medicína divokosti

Tereza Ghose v současné době vyvíjí svou podobu ženské pohybově hlasové a imaginativní techniky, kterou nazývá Medicína divokosti a říká o ní: „Divokost pro mě souvisí s ukotvenou zemskou svobodou, přirozeností, ve které si dovolujeme cítit i vyjadřovat to, co se nám skutečně právě děje a to bez kalkulu, manipulace nebo omluv. Jde mi o příběh samotného těla a jeho duše. Používám různá cvičení s prvky vývojové kineziologie, jógové terapie a dalších pohybových systému, společně s tancem, hlasem – zpěvem a vyprávěním. Souhlasím s Jungem: My nejsme nemocní, pouze trpíme odloučením od naší duše.“

Jóga a meditace

"Jóga je pro mě především cestou k nalezení klidu a poznání své přirozenosti a stavu blaženosti v přítomném okamžiku. Je o vědomí v tělě, jeho respektování při cvičení (ať už v rychlém nebo pomalém tempu, obojí má své blahodárné účinky), ale jóga pokračuje i mimo podložku praxí všímavosti, hledání souvislostí a propojení našeho vědomí s realitou našeho života. Na společné józe budeme poznávat své tělo, stejně jako zvědomovat obsah své mysli, budovat její pozitivní kvality a vstupovat do stavu blaženého bytí v přítomném okamžiku."

ORGANIZACE POBYTU:

Termín

8. - 21. dubna 2018

Místo

Srí Lanka

Lektoři

Mgr. Tereza Ghose a Mgr. Monika Winklerová

Cena

 • Do 28. února 2018 platí snížená cena 37 000 Kč
 • Místo si již můžete rezervovat platbou zálohy ve výši 17 000 Kč
 • Poté platí plná cena 39 000 Kč

Cena zahrnuje:

 • ubytování s ájurvédskou polopenzí v Nature Lanka Ayurvedic Health Resort (3 noci)
 • ubytování s ájurvédskou polopenzí v Galavilla Boutique Hotel a Spa (8 nocí)
 • dopravu z a na letiště, dopravu mezi ubytováními
 • jógový a pohybově hlasový program
 • dvě masáže denně v Nature Lanka Resortu
 • jednu 15-minutovou masáž v hotelu Galavilla
 • lekci ájurvédského vaření v hotelu Galavilla
 • focení v sárí v hotelu Galavilla

Cena nezahrnuje:

 • letenku, cestovní pojištění, poplatek za vízum
 • vstupné na atrakce
 • dopravu na dobrovolné fakultativní výlety
 • stravování nad rámec zajištěné polopenze (viz výše uvedené ubytování)
 • vlastní nákupy

Letenka

Letenku si každý účastník kupuje sám, což ale neznamená, že nemůžeme letět společně. Poletíme dvě lektorky, můžete si tedy vybrat stejný let. Letenka bude s odletem 8.dubna a příletem 21. dubna 2018 do ČR.

Organizace

Cesta je organizována spolkem Yoga Ostrava, z.s a je určena pro členy spolku, který se věnuje šíření jógy a společnému cestování. Členem spolku se můžete stát i vy, o spolku si můžete přečíst zde:

http://www.yogaostrava.cz/o-spolku-yoga-ostrava/

Pokud máte o účast zájem, vyplňte na sebe kontakt, pošleme vám přihlášku a bližší informace.

 

 Nabitým a dobrodružným programem na Srí Lance vás bude provázet Monika Winklerová a Tereza Ghose.

Monika Winklerová

"Jóga, tanec, zpěv a meditace –  vše co nás vrací tady a teď, z hlavy do těla. A vede nás k vědomí toho, že vše má svůj důvod a že když se odevzdáme, je o nás vždy dobře postaráno."

Výuce jógy se věnuje již pět let a absolvovala několik učitelských kurzů a studijních cest do Indie. Je certifikovaná lektorka Rádža jógy (200 hod., ČR), Ashtanga Viyasa Yogy (200 hod., Indie), Hatha Yogy  (200 hod., Indie) a Yin Yogy (100 hod, ČR). Kromě jiného se věnuje studiu muzikoterapie, aromaterapie a masážím.

Tereza Ghose

Autorka, lektorka a cestovatelka. Zabývá se slovem - publicistikou, tvorbou rozhlasových pořadů a cestováním do vnitřních i vnějších světů. V roce 2013 vydala své první autorské CD Azaret. Mezi lety 2014–2016 podnikla řadu cest do Indie, které jí změnily život. Z těchto cest vznikla cestopisně deníková poetická kniha Jako pták ses narodila – Můj velký indický příběh, která vyšla v listopadu 2016. Tereza je akreditovanou pohybovou lektorkou a momentálně pořádá hravé workshopy s tematikou: Pohyb – Hlas – Příběh: Medicína divokosti.

Jsem žena. Jsem změna. Jsem hlubokou propastí neznámého. Jsem úplnost tajemství zrozeného. Jsem volná, a přesto svázaná. Svázaná láskou ke své proměně. Neměnně žiju ve změně.