Jako pták ses narodila - Můj velký indický příběh

Kniha je osobitým deníkovým cestopisem se  zajímavými filozofickými postřehy a s dějově napínavou poetikou. Kniha mapuje vnitřní i vnější cesty autorky do Indie, které se odehrály během let 2014–2016. Hlavní představitelka knihy není typickým hledačem dobrodružství na cestách. Svou cestu začíná trochu neuroticky spíše v úzkostech a nejistotách, přesto zažívá celou řadu zajímavých zvratů, svou situaci navíc často glosuje s černým humorem a nadsázkou.

Ať už hrdinka své nečekané životní situace přijímá či odmítá, postupně jí začnou prostupovat její vlastní vnitřní imaginace, které se zhmotní v tajemném příběhu Anny, který celou knihu zakončuje.

Autorka: Tereza Ghose, 200 stran.

Cena knihy: 340 Kč + poštovné a balné.

Dobrodružný balíček

Kniha, Azaret CD a pohlednice

Pro všechny z vás, kteří by si stále rádi objednali "dobrodružný balíček", neleznou v něm mou knihu Jako pták ses narodila - Můj velký indický příběh, poeticko hudební ženské autorské CD Azaret a k tomu ještě krásné tématicky laděné pohlednice, které slouží (nejen) jako obstojná a stylová záložka.

Cena tohoto poeticky laděného speciálku je 640 Kč + poštovné a balné.

Na co se můžete v knize těšit?

  • Dobrodružný příběh plný inspirace a tajemství
    200 stran osobního deníkového cestopisu s poezií a tajemstvím na závěr
  • Krásné originální ilustrace
    V knize naleznete působivé a originální kresby, které byly inspirovány vzory a alponami Západního Bengálska. Veškeré tyto ilustrace nakreslil a realizoval autorčin manžel, indický umělec, Diptesh Ghose.

Chcete ochutnávku z knihy?

Stačí vložit váš email a obdržíte ukázku zdarma ve formátu pdf.

Reference čtenářů

Tereza Ghose: Jako pták ses narodila aneb cesty nemusejí probíhat vždy podle plánu, přesto vás mohou zavést do cíle. Jak už napovídá podtitul knihy - Můj velký indický příběh -, jde v textu především o cestu. Nejde ovšem o tradiční cestopis, byť i zde najdeme řadu zajímavých, osobitě pojatých indických "pohlednic". Hraje se tu o víc. O cestu k sobě samé. Autorka nám ji odkrývá s nekompromisní otevřeností, ironickým nadhledem i filozofickým přesahem, který vrcholí v závěrečném poetickém textu Anna a její životy, jenž svým charakterem upomíná na krátké texty Bachovy či Džibránovy. Nezanedbatelnou součástí knihy je výtvarný doprovod. Originální ilustrace Dipteshe Ghose místy evokují pravěké jeskynní kresby, jindy zase jako by odrážely nejen indickou, ale i symboliku jihoamerických indiánů. Jako by zkrátka výtvarník narazil na hlavičku čehosi prapůvodního, univerzálního. Dokonale tak doplňuje text, který se pokouší totéž hledat ve smyslu lidské existence, byť na půdorysu dvou zdánlivě obyčejných cest do Indie.

Monika

Příběh se nenápadně odmotává dál a dál a já ač znalá, co bude dál, se zvědavostí čtu. Čtu při kojení, čtu při uspávání a sleduju, jak se z dívky Terezky rodí žena Tereza. Jak ze země vyrůstá přenádherná květina a zjišťuje, že může být obrovským dubem. Chapadla tohoto příběhu jsou nenápadná, hravá a najednou, ani nevím jak, mě tahají pralesem mysli- úvahami o světe, až do hlubiny oceánu, do podstaty přeměn. A na dně toho oceánu sedí Anna. Moudrostí obrazů, které nechci chápat, kterými se chci jen nechat vést, ona ke mně promlouvá. A promlouvá ke mně obrovský had, svým syčivým jazykem vypráví o touze poznat dobro i zlo. A promlouvá ke mně obrovský pták- který svými křídly objímá svět a já cítím jiskřičku naděje, oheň spojenectví, plamen víry. Víry že člověk se dokáže změnit, přeměnit a přerodit. A ač zcela sám, je v tom absolutně s celým světem. Se světem, který nám dává vždy přesně to, co potřebujeme, abychom se stali tím, kým jsme. Ikdyž nás to bolí a dře, mele a vymlacuje, jsme vedeni ze svých cel a omezených prostor do většího světla, na čerstvý vzduch. Pro mě je Terčin příběh příběhem naděje, příběhem pokory a vděčnosti. Cítím u něj, jaký je svět úžasným místem a jaké mám štěstí, že v něm můžu být, prolínat svůj příběh s ostatními- tak jako Terka - obnažit se, sdílet, být a zesílit. A cítím, že tím, jak tento příběh čtu, tím, že jsem jeho svědkem, příběh roste a sílí, jakoby s každým dalším přečtením se stával více reálným. Jakoby s každým dalším čtenářem Terka sílila, dostávala potvrzení, že taková jaká je, je správná- přijímaná. Její dar nám, je darem ze srdce a čím více člověk dává tím více má. A já cítím obrovskou sílu, že příběh nabyl této přenádherné formy, že se stal knihou, krásnou a vábivou. Jakoby až teď se stal skutečností. Děkuji Ti za to…

Kateřina

Jedním dechem jsem prečetla knížku Jako pták ses narodila.Těšila jsem se na její vydání a byla velmi zvědavá co nového objevím. Četla jsem pravidelně cestovatelský blog a o tuhle třešničku na dortu jsem nechtěla a ani nemohla být připravená. Od prvního slova na mě dýchala svoboda a sebepoznání. Je tak hezky napsaná, že je platná pro každého. Není to jen cestovatelský blog, je to jedna z možných cest k sobě sama. Překročit svůj vlastí stín, zbořit lety nastřádané a vystavět to syrové znova, s pokorou a láskou k sobě samé. Pokud opravdu milujeme sebe, jsme milovány a přijímány okolím, které pro nás není záchraný bod, naopak se od toho okamžiku vše stavá plnohodnotným společníkem ke splnění našich snů.

Jana

Kniha je příběhem proměny, rozkvětu a růstu. Je odhalením lidské duše, která je zranitelná, chvějící se ale vždy směřující vpřed. Příběh jakoby se nořil hlouběji a hlouběji do podstaty změny, která se v autorčině životě odehrává. Od popisu vnějších dějů, přes filozofické úvahy, proroste až do obrazů, do snového světa Anny, který jako jediný dokáže vystihnout největší hlubiny duše...Tento příběh je pravdivý, je nahý, proto zasahuje naše srdce a nutí nás objevit v sobě hrdiny všedních dnů - pravdivé a nahé.

Katka

Kniha „Jako pták ses narodila“ je pro mně dotekem něčeho něžného jako pírko, a přitom silného jako řeka, která čtenáře naprosto strhne do sebe. Je to dotek čehosi univerzálního, co máme všichni v sobě. Tato kniha promlouvá okamžitě, už když ji čtenář vezme do dlaní. Nabízí příběh ženy, která se rozhodla být opravdová a autenticky odkryla sebe samu až po své nejhlubší strachy, naděje i vzlety do výšin. Odkryla sebe, své prožitky, zkoušky... body zlomu, nutností vykročit do neznáma... rozbíjení vlastních iluzí, vnitřní boje a usmiřování... A zaujme i nečekanými vhledy, které připomínají situace a emoce, jež často prožíváme všichni.

Mirka

Knihu Jako pták ses narodila (Můj velký indický příběh) jsem dostal jako dar od autorky Terezy Ghose při realizaci našeho rozhovoru pro internetový kulturní deník Ostravan.cz. Knihu jsem si přečetl s velkým zájmem. Oslovily mne zejména cestopisné postřehy autorky z jejích cest po indických státech. Popisy událostí, které Tereza Ghose zažila na svých cestách v Indii, jsou strhujícím čtením a přispívají k seznamování nás, Evropanů, s jinými kulturami. V tom vidím největší potenciál knihy.

Ladislav

Knihu obdržíte prostřednictvím České pošty jako doporučený balík.

Platba je možná prozatím pouze předem - převodem na bankovní účet vedený u FIO banky.

Pokud si přejete zaplatit na dobírku, kontaktujte mě, prosím na e-mail: tereza.ghose@gmail.com nebo telefonicky: +420 777 066 309

Nově si knihu můžete fyzicky zakoupit v Ostravě a Praze

Kniha "Jako pták ses narodila" v těchto prodejnách:

ARTFORUM knihkupectví

Luděk Jičínský

Puchmajerova 8

Moravská Ostrava, 702 00  

http://www.artforumostrava.cz/

Oriental

Výškovická 3085/2
 
Ostrava, 700 30
 

Energy Studio

Hellichova 1, Praha 1
nebo
Uruguayská 11, Praha 2