Medicína divokosti

Pohyb - Hlas - Příběh

Hlavními kořeny medicíny divokosti jsou

Pohyb, Hlas a Váš osobní příběh

Divokost pro mě souvisí s ukotvenou zemskou svobodou, přirozeností, ve které si dovolujeme cítit i vyjadřovat to, co se nám skutečně právě děje a to bez kalkulu, manipulace, bez dokazování nebo omluv. Medicína divokosti mi připomíná, že skutečně svobodná a energií nabitá se cítím jen pokud si dovoluju znovu – objevovat všechny své zapomenuté, potlačené i pošlapané pocity, vzpomínky, fantazie a touhy – ztracené části sebe sama.

Je to podobné jako ve starých indiánských legendách, kdy nemocní netrpěli nemocí, ale ztrátou své moci – duše, kterou možná někomu kdysi dobrovolně odevzdali nebo se ji vzdali jiným způsobem.

Souhlasím s Jungem: „My nejsme nemocní, pouze trpíme odloučením od naší duše.“ 

"Jmenuju se Tereza Ghose. Jsem autorkou knihy Jako pták ses narodila - Můj velký indický příběh. Miluju vyprávění příběhů a objevování ztracených částí sebe sama. Své prožitky sdílím psaním, hlasem a pohybem, terapeutickou cestou, kterou jsem nazvala Medicína divokosti, provázím ženy k jejich vlastní tvořivosti."

Březen 2019

Ženské dobrodružství na Srí Lance

Ženský pohybově hlasový a jógový workshop vedený Terezou Ghose a Monikou Winklerovou

Co vás čeká?

Probouzení divokosti

Objevování a léčení svých zapomenutých, potlačených pocitů, vzpomínek, fantazií, tužeb, osobní síly, důvěry v sebe i svět - ztracené části sebe sama.

Pohyb

Využívání jógových technik, vývojové kineziologie a vlastních souvislých pohybových rámců, které jemným způsobem protahují i posilují a vedou k uvolnění těla a mysli. Tancem navedeme pozornost do různých částí těla. Přirozeně a hravě vyjádříme prožívání své duše.

Hlas

Zvuk, tón, slovo či zpěv – to vše vytváří naše povědomí o tom, kdo zrovna teď jsme a spolu se všemi překážkami a možnými bloky, které se hlavně u zpěvu projevují,

Osobní příběh

Rozpomínání na naší osobní jiskru. Momenty, kdy jsme cítili, že náš vnitřní vesmír pulzuje a je naživu. Návrat k vlastnímu jedinečnému osobnímu mýtu a tím nastolení rovnováhy naší duše a těla.

Bezpečné prostředí

Respektování svobodného prožívání ostatních lidí v prostoru, který bude ochraňován a s úctou a láskou veden průvodkyní Terezou Ghose.

 

Jak se k workshopům stavím a co na nich dělám?

Věřím, že nelze najít žádného vnějšího učitele, kterému by člověk mohl zcela důvěřovat. Jediná pravda, která má smysl je ta, kterou si objevíme sami pro sebe a sami v sobě. Hluboce věřím tomu, že každý z nás má schopnost si svou pravdu objevit, prožít a využít ke dmýchání osobní síly a sebe-léčení.

Jsem přesvědčena, že každý člověk má zodpovědnost sám za sebe a neměl by ji odkládat do rukou jakýchkoli učitelů. Proto svou roli vnímám jako průvodcování a důsledné udržování prostoru, ve kterém se lidé mohou uvolnit a cestovat do svého těla a vlastních vnitřních světů.

Když provázím, dávám lidem nabídky k různým uzemňujícím aktivitám a oni jsou svobodní se rozhodnout, zda do nich vstoupí či ne, ale měli by přitom respektovat prožívání ostatních lidí.

Já sama chovám velkou důvěru hlavně k tělu, hlasu a pohybu, který se v něm neustále vzdouvá a ukazuje směr myšlenkám, citům, řeči. Věřím, že každý z nás má důležitý osobní příběh, který stojí za to objevovat a prožívat. Proto jsou hlavními složkami mé workshopové práce: Pohyb, Hlas a Příběh.

Tyto tři poklady neustále provázejí můj život a jsou mi neustálou rovnocennou inspirací. Hledám způsob, jak je variovat a přirozenou formou zapojit do našeho života.

Nejbližší workshopy

9. září 2018

Medicína divokosti - rození se do vlastní síly

Ženský celodenní pohybově hlasový a imaginativní workshop, na kterém budeme znovu nalézat svou osobní sílu.

Jemné cviky,  hlubinná relaxace, práce s dechem, hlasem a vlastní představivostí. Osobní rituál obnovy vlastní přirozené síly.

  • Datum:   9. září 2018
  • Čas:         10:00 – 18:00
  • Místo:     Studio Sundara, Dvorní 756/9, Ostrava 8
  • Cena:      1290kč
  • Workshopem provádí: Tereza Ghose

Za přihlášenou se můžete považovat až po zaplacení ceny kurzu.

http://www.sundara.cz/index.php/kontakt/

20. říjen 2018

Medicína divokosti - Příběh naší osobní melodie

Ženský celodenní pohybově hlasový a imaginativní workshop, na kterém budeme znovu objevovat melodii naší duše.

Jemné cviky,  hlubinná relaxace, práce s dechem, hlasem a vlastní představivostí. Osobní rituál, propojování se silou našeho zvuku a tvorba osobního amuletu.

  • Datum:   20. říjen 2018
  • Čas:         10:00 – 18:00
  • Místo:     Studio Sundara, Dvorní 756/9, Ostrava 8
  • Cena:      1290kč
  • Workshopem provádí: Tereza Ghose

Za přihlášenou se můžete považovat až po zaplacení ceny kurzu.

http://www.sundara.cz/index.php/kontakt/

Chcete dostávat informace o workshopech?

Získejte přístup k inspirativním myšlenkám a dobrodružným novinkám o mých akcích.

Jsem žena. Jsem změna. Jsem hlubokou propastí neznámého. Jsem úplnost tajemství zrozeného. Jsem volná, a přesto svázaná. Svázaná láskou ke své proměně. Neměnně žiju ve změně.