Dobrodružný balíček - Kniha, Azaret CD a pohlednice

Dobrodružný balíček

Kniha, Azaret CD a pohlednice

Pro všechny z vás, kteří by si stále rádi objednali "dobrodružný balíček", neleznou v něm mou knihu Jako pták ses narodila - Můj velký indický příběh, poeticko hudební ženské autorské CD Azaret a k tomu ještě krásné tématicky laděné pohlednice, které slouží (nejen) jako obstojná a stylová záložka.

Cena tohoto poeticky laděného speciálku je 590 Kč + poštovné a balné.

Na co se můžete ve speciálním balíčku těšit?

 • Dobrodružný příběh plný inspirace a tajemství
  200 stran osobního deníkového cestopisu s poezií a tajemstvím na závěr
 • Krásné originální ilustrace
  V knize naleznete působivé a originální kresby, které byly inspirovány vzory a alponami Západního Bengálska. Veškeré tyto ilustrace nakreslil a realizoval autorčin manžel, indický umělec, Diptesh Ghose.
 • Azaret CD
  Autorské poeticko hudební ženské CD - niterné, zaříkávačské, něžné i divoké. Azaret CD vzniklo v roce 2013 v českém rozhlase Ostrava a zbývá už pár posledních limitovaných kousků.
 • Příběhová pohlednice
  Pohlednice vznikly pro knihu Jako pták ses narodila - Můj velký indický příběh. Dokreslují její indiánsko - indický design a mimo to, že pohlednici můžete někomu poslat, stává se z ní také stylová záložka pro právě rozečtenou knihu.

Kniha je osobitým deníkovým cestopisem se  zajímavými filozofickými postřehy a s dějově napínavou poetikou. Kniha mapuje vnitřní i vnější cesty autorky do Indie, které se odehrály během let 2014–2016. Hlavní představitelka knihy není typickým hledačem dobrodružství na cestách. Svou cestu začíná trochu neuroticky spíše v úzkostech a nejistotách, přesto zažívá celou řadu zajímavých zvratů, svou situaci navíc často glosuje s černým humorem a nadsázkou.

Ať už hrdinka své nečekané životní situace přijímá či odmítá, postupně jí začnou prostupovat její vlastní vnitřní imaginace, které se zhmotní v tajemném příběhu Anny, který celou knihu zakončuje.

Autorka: Tereza Ghose, 200 stran.

 

Chcete ochutnávku z knihy?

Stačí vložit váš email a obdržíte ukázku zdarma ve formátu pdf.

Reference čtenářů

Tereza Ghose: Jako pták ses narodila aneb cesty nemusejí probíhat vždy podle plánu, přesto vás mohou zavést do cíle. Jak už napovídá podtitul knihy - Můj velký indický příběh -, jde v textu především o cestu. Nejde ovšem o tradiční cestopis, byť i zde najdeme řadu zajímavých, osobitě pojatých indických "pohlednic". Hraje se tu o víc. O cestu k sobě samé. Autorka nám ji odkrývá s nekompromisní otevřeností, ironickým nadhledem i filozofickým přesahem, který vrcholí v závěrečném poetickém textu Anna a její životy, jenž svým charakterem upomíná na krátké texty Bachovy či Džibránovy. Nezanedbatelnou součástí knihy je výtvarný doprovod. Originální ilustrace Dipteshe Ghose místy evokují pravěké jeskynní kresby, jindy zase jako by odrážely nejen indickou, ale i symboliku jihoamerických indiánů. Jako by zkrátka výtvarník narazil na hlavičku čehosi prapůvodního, univerzálního. Dokonale tak doplňuje text, který se pokouší totéž hledat ve smyslu lidské existence, byť na půdorysu dvou zdánlivě obyčejných cest do Indie.

Monika

Kniha je příběhem proměny, rozkvětu a růstu. Je odhalením lidské duše, která je zranitelná, chvějící se ale vždy směřující vpřed. Příběh jakoby se nořil hlouběji a hlouběji do podstaty změny, která se v autorčině životě odehrává. Od popisu vnějších dějů, přes filozofické úvahy, proroste až do obrazů, do snového světa Anny, který jako jediný dokáže vystihnout největší hlubiny duše...Tento příběh je pravdivý, je nahý, proto zasahuje naše srdce a nutí nás objevit v sobě hrdiny všedních dnů - pravdivé a nahé.

Katka

Kniha „Jako pták ses narodila“ je pro mně dotekem něčeho něžného jako pírko, a přitom silného jako řeka, která čtenáře naprosto strhne do sebe. Je to dotek čehosi univerzálního, co máme všichni v sobě. Tato kniha promlouvá okamžitě, už když ji čtenář vezme do dlaní. Nabízí příběh ženy, která se rozhodla být opravdová a autenticky odkryla sebe samu až po své nejhlubší strachy, naděje i vzlety do výšin. Odkryla sebe, své prožitky, zkoušky... body zlomu, nutností vykročit do neznáma... rozbíjení vlastních iluzí, vnitřní boje a usmiřování... A zaujme i nečekanými vhledy, které připomínají situace a emoce, jež často prožíváme všichni.

Mirka

Knihu Jako pták ses narodila (Můj velký indický příběh) jsem dostal jako dar od autorky Terezy Ghose při realizaci našeho rozhovoru pro internetový kulturní deník Ostravan.cz. Knihu jsem si přečetl s velkým zájmem. Oslovily mne zejména cestopisné postřehy autorky z jejích cest po indických státech. Popisy událostí, které Tereza Ghose zažila na svých cestách v Indii, jsou strhujícím čtením a přispívají k seznamování nás, Evropanů, s jinými kulturami. V tom vidím největší potenciál knihy.

Ladislav

Jedním dechem jsem prečetla knížku Jako pták ses narodila.Těšila jsem se na její vydání a byla velmi zvědavá co nového objevím. Četla jsem pravidelně cestovatelský blog a o tuhle třešničku na dortu jsem nechtěla a ani nemohla být připravená. Od prvního slova na mě dýchala svoboda a sebepoznání. Je tak hezky napsaná, že je platná pro každého. Není to jen cestovatelský blog, je to jedna z možných cest k sobě sama. Překročit svůj vlastí stín, zbořit lety nastřádané a vystavět to syrové znova, s pokorou a láskou k sobě samé. Pokud opravdu milujeme sebe, jsme milovány a přijímány okolím, které pro nás není záchraný bod, naopak se od toho okamžiku vše stavá plnohodnotným společníkem ke splnění našich snů.

Jana

Azaret CD

Tvůrčí duší Azaret je Tereza Ghose, která vypráví, zaříká a zpívá své texty, nebo bere do rukou flétny, bubny a skoro vše, co se jí zrovna zalíbí. Azaret se pohybuje na jakési mytologicko – snové imaginativní úrovni. Není to pouhé vršení obrazů a představ, je to spíše řízená exkurze po světech, dimenzích a emocích, do kterých jsme měli šanci vstoupit. Proto našim posluchačům nabízíme průvodcovu ruku, kterou mohou stisknout a vykročit s námi do míst, kde to neznají, nebo naopak tam, kde se uchylují velice často, aniž by to věděli.

Více informací o CD

DOBRODRUŽNÝ BALÍČEK obdržíte prostřednictvím České pošty jako doporučený balík.

Platba je možná prozatím pouze předem - převodem na bankovní účet vedený u FIO banky.

Pokud si přejete zaplatit na dobírku, kontaktujte mě, prosím na   e-mail: tereza.ghose@gmail.com nebo telefonicky: +420 777 066 309