Ženské dobrodružství na Srí Lance

Březen 2019

 

- pohybově hlasový a jógový workshop -

Termín cesty:

Březen 2019

 Cítíte volání po dobrodružné a přitom něžné cestě do země nekončícího léta?

 Toužíte se opět vrátit k prožitkům vašeho těla a smyslů?

 Zajímá vás, jak by mohl znít váš hlas, když byste mu daly svobodu?

 Chtěly byste cestovat do vašeho nitra a přitom být obklopeny divokou a živou přírodou?

Vydejme se společně na dobrodružnou cestu do nádherné země plné chrámů, zeleně a čajových plantáží.

Vybrala jsem pro vás hýčkající prostředí luxusních ájurvédsky zaměřených hotelů, relaxaci v srdci džungle a také u oceánu.

Budeme cvičit jógu, pracovat s našim tělem, dechem, zvukem, rytmem, tancem a vyprávěním, vždy v bezpečném a respektu-plném kruhu žen.

Na konci naší cesty podstoupíme společný rituál, na kterém roztančíme naše strachy a proměníme je v sílu a důvěru.

První část našeho hýčkání budeme trávit u oceánu a poté se na hlavní workshopovou a zážitkovou část přesuneme do nádherného luxusního resortu Galaville boutique hotelu a spa v džungli nad Kandy.

 

Již brzy se dočkáte podrobných informací.

Galavilla Boutique hotel a Spa

je zázračné místo pro milovníky luxusu v srdci dravé Srí Lanské přírody. Každý z pokojů tohoto unikátního hotelu, je zaměřený na jeden z živlů a dle něj je vše designované. Může se vám stát že budete v pokoji živlu ohně, vody, vzduchu, země nebo kovu. Na všem se podílelo mnoho českých i zahraničních umělců.

Galavilla má velký bazén a milé spa (masážní domečky) s možností výběru různých typů masáží a procedůr. Spa je hned vedle potůčku a když tam zrovna relaxujete, můžete slyšet zvuky džungle, vody i vašich odplouvajících myšlenek.

Toto místo navštěvuju již řadu let a nikdy se mi z něj nechce odjet zpět do naší civilizace. Asi to bude láska na celý život.

Tato cesta je spojením dvou žen a také dvou programů a konceptů: budeme pracovat s tělem, myslí a duší prostřednictvím jógy a medicíny divokosti.

Medicína divokosti

Tereza Ghose v současné době vyvíjí svou podobu ženské pohybově hlasové a imaginativní techniky, kterou nazývá Medicína divokosti a říká o ní: „Divokost pro mě souvisí s ukotvenou zemskou svobodou, přirozeností, ve které si dovolujeme cítit i vyjadřovat to, co se nám skutečně právě děje a to bez kalkulu, manipulace nebo omluv. Jde mi o příběh samotného těla a jeho duše. Používám různá cvičení s prvky vývojové kineziologie, jógové terapie a dalších pohybových systému, společně s tancem, hlasem – zpěvem a vyprávěním. Souhlasím s Jungem: My nejsme nemocní, pouze trpíme odloučením od naší duše.“

Jóga a meditace

"Jóga je pro mě především cestou k nalezení klidu a poznání své přirozenosti a stavu blaženosti v přítomném okamžiku. Je o vědomí v tělě, jeho respektování při cvičení (ať už v rychlém nebo pomalém tempu, obojí má své blahodárné účinky), ale jóga pokračuje i mimo podložku praxí všímavosti, hledání souvislostí a propojení našeho vědomí s realitou našeho života. Na společné józe budeme poznávat své tělo, stejně jako zvědomovat obsah své mysli, budovat její pozitivní kvality a vstupovat do stavu blaženého bytí v přítomném okamžiku."

ORGANIZACE POBYTU:

Termín

březen 2019

Místo

Srí Lanka

Lektoři

Mgr. Tereza Ghose a Mgr. Monika Winklerová

 

Již brzy vám přineseme veškeré podrobné informace o tomto krásném ženském dobrodružství. 

 

Pokud máte o účast zájem, vyplňte na sebe kontakt, pošleme vám přihlášku a bližší informace.

 

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

 Nabitým a dobrodružným programem na Srí Lance vás bude provázet Monika Winklerová a Tereza Ghose.

Monika Winklerová

"Jóga, tanec, zpěv a meditace –  vše co nás vrací tady a teď, z hlavy do těla. A vede nás k vědomí toho, že vše má svůj důvod a že když se odevzdáme, je o nás vždy dobře postaráno."

Výuce jógy se věnuje již pět let a absolvovala několik učitelských kurzů a studijních cest do Indie. Je certifikovaná lektorka Rádža jógy (200 hod., ČR), Ashtanga Viyasa Yogy (200 hod., Indie), Hatha Yogy  (200 hod., Indie) a Yin Yogy (100 hod, ČR). Kromě jiného se věnuje studiu muzikoterapie, aromaterapie a masážím.

Tereza Ghose

Autorka, lektorka a cestovatelka. Zabývá se slovem - publicistikou, tvorbou rozhlasových pořadů a cestováním do vnitřních i vnějších světů. V roce 2013 vydala své první autorské CD Azaret. Mezi lety 2014–2016 podnikla řadu cest do Indie, které jí změnily život. Z těchto cest vznikla cestopisně deníková poetická kniha Jako pták ses narodila – Můj velký indický příběh, která vyšla v listopadu 2016. Tereza je akreditovanou pohybovou lektorkou a momentálně pořádá hravé workshopy s tematikou: Pohyb – Hlas – Příběh: Medicína divokosti.a

Jsem žena. Jsem změna. Jsem hlubokou propastí neznámého. Jsem úplnost tajemství zrozeného. Jsem volná, a přesto svázaná. Svázaná láskou ke své proměně. Neměnně žiju ve změně.

Pokud máte jakýkoli dotaz,  neváhajte nás kontatovat

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů