Příběh o Taité

Autorská audiokniha, která vás promění.

Jste ochotni putovat do prostoru za vaší myslí?


Příběh o Taité není obyčejná audiokniha na jeden poslech. Taité je iniciací a nese v sobě silná vesmírná tajemství, které se vás dotknou a promění to, co ve vás chce být proměněno.

K příběhu se můžete neustále vracet a rozkrývat jeho další dimenze.

Poslech Taité je léčivý, protože vychází hloubky, ve které se zrodila hudba provázející celý příběh.

Taité je osobním posvátným rituálem a pokud se s ní odvážite vykročit do prostoru za myslí, otevře se vám váše jedinečná osobní cesta!


Teri, teď jsem doposlouchala Taité a strávila s ní moc hezký čas. Máš nádherný hlas, který hladí a bezpečně mě provedl příběhem. Dokážu si představit, že by se mohl vyprávět po desetiletí z generace na generaci. Je hluboký a moudrý. Chytl mě a na konci mi hezky mrazilo. Tvé průvodní zpěvy jsou nádherné. Cítím z nich posvátnost. Moc gratuluju ke krásnému dílku a přeju všem posluchačům ať se jich dotkne laskavá prázdnota tak, jako mě.
Tereza KramerováPrůvodkyně po krajině mysli

Taité je osobní cesta, která vás dovede k vaší vlastní podstatě

Nabízím vám ochutnávku.

Ukázku si můžete poslechnout ZDE

Jaká je cesta do mého života? Cesta mé duše? Kam jdu? A kdo mě na té cestě ovlivňuje? Naléhavý hlas a hudba vypráví příběh, který mě vede hluboko k něčemu, co znám uvnitř sebe. Co se ukazuje jen občas, ve vzácných chvílích, jako je poslouchání tohoto příběhu.

Děkuji za propojení, za krásné meditativní naladění. Děkuji za tajemný, snový příběh, plný krásné hudby, který mě dovedl zpět k mé duši.
Jana RosaPrůvodkyně rituály, ženskými kruhy, cvičením pánevního dna
Taité léčí. Taité je dar. Uklidnila mou mysl, pohladila srdce a především hluboce naplnila duši. Jde k podstatě - za všechny formy, filozofie a náboženství. Je až neuvěřitelné, jak Terezka dokázala dát do slov to, co jde jen těžko zachytit.
Martina FranczykUmělkyně, hudebnice

Příběh o Taité pro vás stvořila 

Tereza Kai (Ghose)

Jsem vypravěčka, spisovatelka, publicistka, hudebnice a milovnice indiánských příběhů.

Žiju a dýchám pro vytváření a sdílení příběhů, které mají moc proměňovat lidská srdce. 

Jsem tvůrkyně příběhového podcastu a živého projektu Vypravěčský stan.

Aktuálně vytvářím autorské projekty spojené s domorodými kulturami a vypravěčstvím pro mezinárodní fórum Meltingpot a festival Colours of Ostrava.

Jsem autorkou deníkového cestopisu Jako pták ses narodila. Vydala jsem příběhové poetické cd Azaret a v roce 2020 jsem přivedla na svět svou audioknihu Příběh o Taité.

Můžete si mě poslechnout v mém podcastu Studio Sebevyjádření nebo podniknout cestu do nitra s Hlubinnými relaxacemi.

Moderuju rozhovory a tvořím příběhové dokumenty  s lidmi, kteří me silně inspirují. Mezi nimi patří například indiánský léčitel kmene Kičua Agustin Allpa Grefa nebo filozofka Anna Hogenová.


Když jsem nahrávku pouštěla, nevěděla jsem do čeho jdu. Myslela jsem, že jde třeba jen o krátkou skladbu, nebo tak něco. Ale po úvodní vokální hříčce se ozval hlas, začínající vyprávění. Hlas byl sametově chlácholivý a naléhavý zároveň. Usadila jsem se a před očima se mi začal odvíjet příběh.

Příběh pradávný, takový, který nosíme v sobě, ale málokdy máme odvahu jej vyřknout. Je to příběh touhy. Touhy, která v nás někde hluboko volá a když posloucháme a máme odvahu věřit a poddat se, tak osvobozuje. Je to touha po podstatě bytí, touha po spojení se vším a ničím...touha dotýkat se základní esence existence jako takové.

Příběh mne absolutně vtáhnul a na mnohých místech hlas vyprávěl můj osobní příběh. Vzácné je, že se mne jednotlivá slova dokázala dotknout někde hodně hluboko a zanechala stopy. Stopy, po kterých opatrně našlapuju, aby nezmizely v nánosu prachu každodenních starostí.
Petra HradilováŘeditelka Festivalu v ulicích

Audiokniha je podkreslena originální hudbou

Taité byla vytvořena v Českém rozhlase Ostrava, kterému tímto děkuju za jeho podporu.


Děkuju také výtečnému mistrovi zvuku Markovi Hoblíkovi.


Autorkou hudby i zpěvů je Tereza Ghose.


Na zpěvech a vybraných instrumentálních kompozicích se podílely čarovné ženy Monika Winklerová a Jana Konarská, které společně s Terezou tvoří Trio Sevati.


Za každou kapitolou vyprávění vás čeká unikátní píseň.


Na nahrávce uslyšíte například handpan, sansuly, bambusové flétny, rámové i šamanské bubny, chřestidla nebo zvonkohry.

Taité je léčivý příběh. Terčin hlas je léčivý. Naslouchání příběhům je léčivé a já jsem šťastná, že právě takové příběhy jako je tento, se vrací do našeho světa. Nádherné hudební prostupy vtahují do krajiny a ženské hlasy vanou vyprávěním jako vítr od začátku až na konec. Děkuji za tento počin.
Kateřina Zemčíkováprůvodkyně, umělkyně, hudebnice

Délka audioknihy je 40:21 minut a je ve formátu mp3.

Nabízím vám ji za cenu

Audiokniha
ve formě mp3

550 Kč

Po zkoupení získáte odkaz ke stažení mp3 v nejlepší kvalitě 320 kbps.

Kam kráčíš?

Jaká je cesta tvého života?

Kdo skutečně jsi?
Dokážeš se životu poddat?

Po čem skutečně toužíš?

Kým se staneš, když překročíš omezení svých vrozených představ o světě i své vlastní identitě?

Taité ti napoví...

Děkuju za vaše prožitky.

O Taité jste mi napsali:

Přenádherný příběh, brána mezi lidstvím a vesmírným...dotýká se hlubin uvnitř nás, a zároveň vede cestami našeho světa. Je tak krásně navyprávěn a doprovázen slovem a hudbou. Při posloucháni jsem se naladila na sebe a na příběh, cítila jsem velké zklidnění a zvědavost.

Je nepředvídatelný, v každé chvíli bylo pro mě překvapením, jak se dál odvíjí. Spojuje uvnitř nás jedno důležité místo, které nás v životě orientuje do vnějšího světa, podle čeho se rozhodujeme...a ukazuje cestu ženy Taité, která tím prochází.

A závěr, ten je hustý! Vytryskly mi slzy, které pramení odněkud z vesmírných vzpomínek....hmmm...děkuji za tento jemný prožitek. Terezka má úžasný dar, který je v tomto díle projeveny plně...přeji i vám krásny poslech.
Barbora Urbánkováautorka, tvůrkyně, průvodkyně
Nemohla jsem Taité poslechnout jen jednou, je to dech beroucí. Smekám před Tebou v dojetí, jak úžasné je Tvé vyprávění příběhu, síla a čistota nitra, které se v Taité zrcadlí. Je to další úžasný umělecký počin, a nejvíc mě dostává na kolena Tvá všestrannost stvoření celého díla!

Úžasné nástrojové a vokální vsuvky krásně podtrhují něhu a citlivost celku, hlasy, jejichž barvy se krásně pojí v tklivých i s láskou si hrajících melodiích v dokonalém harmonickém propojení křišťálově průzračných zvuků, lahodně ladících lidskému sluchu. Velké bravo za nástrojové doprovody, jež jsi bezesporu také autorkou.

Jako celek na mne Taité působí léčivě, duše zaplesala.
MgA., Mgr. Andrea Jurčíkováčlenka operního souboru NDM, pedagožka zpěvu na Lidové konzervatoři v Ostravě, zakladatelka sborového projektu Čarozpěv
Žijeme ve věku zapomnění a zároveň si rozvzpomínáme. Jednou z věcí, které se znovu učíme, je vyprávění příběhů. Umění naslouchat tichým záchvěvům paměti, je stejně jemnou a důležitou dovedností, jakou je jejich sdílení.

Kontakt s hloubkou, provazuje obě roviny, naslouchání i vyprávění, jako červená nit. Pak ozva zapomenutého doma, mihotá se v metaforách příběhů, duní v poryvech větru i šepotu ducha, co téměř neslyšně opakuje: kdo skutečně jsi?

Příběh tajemné dívky Taité, je poetický i přímý. Jeho blízkost utěšuje i znepokojuje, a to je dobře, protože jeho tersť vyvěrá z archetypální povahy naší zkušenosti. Jeho individuační povaha, může být zrovnatak vyprávěním o kosmogonii, stvoření velkého vesmíru. Neb, slovy Taité: kde končíme a kde začínáme?

Začátek příběhu se dotýká naplněné tmy, po níž přichází iniciace v jeskyni. Dějová spirála nadechuje a vydechuje, podobě, jako vědomí, vtělené do formy člověka. Celé vyprávění, je prodchnuté pohádkovým érotem, který spojuje, co bylo rozděleno. Dává prožít plnost v nalezení i ztrátě, přičemž ukazuje, jak spolu souvisejí. ,,Jediné, co vlastním je prostor a prázdnota, to jediné ti mohu dát,“ říká cizinec, jehož nenaplněný polibek, připomíná důležitost důvěry v tajemství.

Pouť dívky, která se sama postupně stává cizincem, zatímco se vrací domů, přináší mnohá setkání a otázky skryté v podobenstvích. Proč prvotnost omračuje? Lze se vzdát myšlenek, aniž bychom zapomněli na svůj záměr? Kdo koho učí a kde se obrací řeka času? Krásný a dojemný příběh o lásce a utrpení, kráse a hledání, zapomnění a zrodu, esenci a prázdnotě.

Vyprávět a naslouchat právě takovým příběhům, je léčivé a bytostně důležité. Protože, co když je život právě takovou pohádkou? Držme se červené niti, dokud je.
Barbora HuAutorka, lektorka jógy, průvodce nitrem
Terezo, doznívá to ve mně a píšu.

Nevím, zrození. JÁ JSEM, jsem ticho a klid, nejsem sama, poznávají mě, ví kdo jsem, bojí se mě, milují mě, nechtějí, abych odešla.

JSEM, odcházím, ztrácím se, ztrácím sama sebe, KDO JSEM, čekám, hledám samu sebe, čekám, ČEKÁM v klidu a tichu svého srdce.

JSEM, vím kdo jsem. Jsem LÁSKA. JSEM TICHO (STILNESS), JSEM TAITÉ. JSEM.

Tohle je esence, kterou mi to přineslo. Mám potřebu to slyšet ještě jednou, zaposlouchat se do tvého hlasu a nechat se nést příběhem.

Co to přinese ostatním? Klid, laskavost, příjemné naladění, ale i ztracenost v proudu příběhu, protože neví. Ale to nevadí, protože ani Taité neví, kdo je.

Přijmi to a jen buď. To je to, co ti příběh může dát nejvíce. Děkuji, že děláš tak nádherné věci.
Jana Ohankováautorka projektu Síla léčivých zdrojů. www.janaohankova.cz

Máte otázku na mě nebo k Taité? Kontaktujte mě.