Ženský příběh o překonávání strachu

Zatoužili jste někdy po neznámém dalekém a bláznivém dobrodružství, které by se zcela vymykalo vašemu každodennímu stereotypu, ale strach byl natolik velký, že vám to nedovolil?

Tato kniha vám dodá odvahu a naději uskutečnit vaše sny a proměny, protože odvážný není ten, kdo nezažívá strach a pochybnosti, ale ten, kdo se přes veškeré roztřesení a nejistotu, rozhodne obejmout svou úzkost a vydat se společně s ní na cesty.

Dostává se k vám ženský cestopisný příběh o křehkosti, strachu, cestě, lásce, Indii a proměně.

"Všichni jsme hrdiny svého vlastního příběhu. To nejkrásnější, co se nám může stát, je rozhodnout se vydat se na cestu za svou vlastní duší. Možná nás to zavede do dalekých krajin a až tam poprvé ochutnáme bohatství své vlastní vnitřní krajiny."

Měla jsem pocit, že jsem zažila Indii, aniž bych se musela zvednout ze svého květovaného ušáku. Tato kniha mě vcucla svým příběhem i laskavým jazykem. Rozesmála mě, rozplakala a poslední stránka mě zanechala s pocitem, že chci ještě! Doporučuji tento příběh cestovatelům i jogínům, necestovatelům i nejogínům. Doporučuji ho lidem, kteří se rádi noří pod povrch zkušeností a užívají si chvíli, kdy vzácný pták poprvé opustí svou klec.

Tereza KramerováPrůvodkyně po krajině mysli, www.terezakramerova.cz

Dostává se vám do rukou příběh, který chutná po dálkách

Když jsem tuto knihu začala psát, seděla jsem tehdy v podhůří Himalájí v Dharamshale. Dívala jsem se do slunného údolí, nad kterým kroužili velcí ptáci a odnášeli mé myšlenky i emoce daleko za obzor.

Měla jsem tehdy už mnoho deníkových záznamů. Vše vznikalo přirozeně. Ještě jsem netušila, že z této cesty vznikne má první cestopisná kniha a už vůbec jsem netušila, že se do Indie budu stále vracet. 

Jako pták ses narodila v sobě nese mnoho příběhů, které kdysi byly mé osobní, ale nyní v nich vnímám příběhy nás všech, hlavně žen, které se vydají do míst, které je vlastně nejvíce děsí, protože tuší, že tam na ně čeká zásadní odhalení toho, kdo samy v sobě ve skutečnosti jsou.

Vše je v proměně a nic na našich osobnostech není fixní. Ale to, co v sobě i v lidech okolo toužím obnovovat, je vášeň a odvaha vykročit za hranice strachu.

Chcete ochutnávku z knihy?

Získejte přístup k inspirativním myšlenkám a dobrodružným novinkám o mých akcích.

Jako DÁREK vám k tomu pošlu ukázku z knihy!

Milá Terezko, právě dočítám Vaši milou, hezky udělanou knížku. Chtěla jsem Vám říct, že je moc pěkně napsaná a že je radost ji číst. Lehkost, radost, tanec, hudba... krása, inspirace... závan světů... Poznání...

Hana Poltikovičováautorka, spisovatelka

Kniha je příběhem proměny, rozkvětu a růstu. Je odhalením lidské duše, která je zranitelná, chvějící se ale vždy směřující vpřed. Příběh jakoby se nořil hlouběji a hlouběji do podstaty změny, která se v autorčině životě odehrává. Od popisu vnějších dějů, přes filozofické úvahy, proroste až do obrazů, do snového světa Anny, který jako jediný dokáže vystihnout největší hlubiny duše...Tento příběh je pravdivý, je nahý, proto zasahuje naše srdce a nutí nás objevit v sobě hrdiny všedních dnů - pravdivé a nahé.

Kateřina Zemčíkovážena čarodějka, autorka projektu Živa

Co právě vám tato kniha přinese?

 • Naději, že vždy je čas vrátit s zpátky k vašemu osobnímu příběhu
  Začnete opět přemýšlet nad tím, co si skutečně přejete a kam vás to v životě táhne.
 • Dodá vám odvahu, která příjme strach jako svého pomocníka
  Možná je to těžce uvěřitelné, ale sama jsem nikdy nepoznala nikoho, kdo by byl ustrašenější než já před několika lety. Jsem zcela hmatatelným potvrzením, že i "antihrdinky" mohou prorůst k vnitřní síle, která jim umožní vstoupit do situací, kterých se vlastně nejvíce bojí. Všichni můžeme prokvést do odvahy.
 • Vezme vás s sebou na cesty způsobem, jako byste právě seděli vedle mě
  Tato kniha vás zavede do mnoha dalekých míst, útrap, krás a vnitřních rozhodnutí i proměn.
 • Ochutnáte některé indické cestopisné reálie a k tomu dostanete i snovou poetickou rovinu příběhu
  "Jako pták ses narodila" není obyčejným cestopisem. Má deníkovou podobu, která je propletena fejetony a úvahovými esejemi s filozofickým nádechem. Někdy mě na cestách přepadala poezie, která snad ještě věrněji vystihla má indická rozpoložení.
 • Dozvíte se, kdo je Anna a proč je v mém životě tolik důležitá
  Závěr mé knihy je věnován Příběhu o Anně. Je to jedna z tajemných a důležitých částí příběhu. Vezme vás za oponu světa strachu a proměnlivosti. Anna je jediná svého druhu!
 • Vychutnáte si 200 stran, 21 kapitol a unikátní ilustrace
  V životě nejde o počty, ale o to, co se nás skutečně dotkne a přiměje nás to pátrat po naši vlastní inspiraci a vášni. Na knize mám ráda její grafickou podobu. Její téměř čtvercový formát je ideální do ruky i do kabelky a hlavním vizuálním překvapením jsou unikátní indo - indiánské ilustrace, které jsou dílem mého manžela. Knize dodávají jiskru i duši.

Jako pták ses narodila aneb cesty nemusejí probíhat vždy podle plánu, přesto vás mohou zavést do cíle. Jak už napovídá podtitul knihy - Můj velký indický příběh -, jde v textu především o cestu. Nejde ovšem o tradiční cestopis, byť i zde najdeme řadu zajímavých, osobitě pojatých indických "pohlednic". Hraje se tu o víc. O cestu k sobě samé. Autorka nám ji odkrývá s nekompromisní otevřeností, ironickým nadhledem i filozofickým přesahem, který vrcholí v závěrečném poetickém textu Anna a její životy, jenž svým charakterem upomíná na krátké texty Bachovy či Džibránovy. Nezanedbatelnou součástí knihy je výtvarný doprovod. Originální ilustrace Dipteshe Ghose místy evokují pravěké jeskynní kresby, jindy zase jako by odrážely nejen indickou, ale i symboliku jihoamerických indiánů. Jako by zkrátka výtvarník narazil na hlavičku čehosi prapůvodního, univerzálního. Dokonale tak doplňuje text, který se pokouší totéž hledat ve smyslu lidské existence, byť na půdorysu dvou zdánlivě obyčejných cest do Indie.

Monika Horsákovápublicistka, dokumentaristka

Kdo je Tereza Ghose?

Jsem publicistkou, certifikovanou lektorkou jógy a autorkou knihy Jako pták ses narodila - Můj velký indický příběh. Vystudovala jsem magisterské studium religionistiky se zaměřením na mytologii, rituály a náboženské zvyky různých kultur.

Po třech letech intenzivního hlubinně imaginačního výcviku jsem se stala certifikovanou lektorkou unikátní metody nazvané Personal Totem Pole Process®, jejímž zakladatelem je uznáváný americký psycholog a psychoterapeut Eligio Stephen Gallegos.

Hlubinnou imaginaci ráda propojuju se zvukem, hlasem a pohybem. Od roku 2014 intenzivně cestuju do Indie a na Srí Lanku, kam jsem začala zvát také skupinky lidí, které láka dobrodružné objevování světa okolo i uvnitř sebe.

Kniha „Jako pták ses narodila“ je pro mně dotekem něčeho něžného jako pírko, a přitom silného jako řeka, která čtenáře naprosto strhne do sebe. Je to dotek čehosi univerzálního, co máme všichni v sobě. Tato kniha promlouvá okamžitě, už když ji čtenář vezme do dlaní. Nabízí příběh ženy, která se rozhodla být opravdová a autenticky odkryla sebe samu až po své nejhlubší strachy, naděje i vzlety do výšin. Odkryla sebe, své prožitky, zkoušky... body zlomu, nutností vykročit do neznáma... rozbíjení vlastních iluzí, vnitřní boje a usmiřování... A zaujme i nečekanými vhledy, které připomínají situace a emoce, jež často prožíváme všichni.

Mirka Navrátilováumělkyně, žena, matka

Chcete si objednat knihu Jako pták ses narodila?

 • Cena knihy je 340 kč + poštovné a balné
 • kniha vám bude odeslána po připsání peněz na účet, který je veden u Fio banky do 3 pracovních dní
 • přiletí k vám prostřednictvím české pošty jako doporučený balík

Jedním dechem jsem prečetla knížku Jako pták ses narodila.Těšila jsem se na její vydání a byla velmi zvědavá co nového objevím. Četla jsem pravidelně cestovatelský blog a o tuhle třešničku na dortu jsem nechtěla a ani nemohla být připravená. Od prvního slova na mě dýchala svoboda a sebepoznání. Je tak hezky napsaná, že je platná pro každého. Není to jen cestovatelský blog, je to jedna z možných cest k sobě sama. Překročit svůj vlastí stín, zbořit lety nastřádané a vystavět to syrové znova, s pokorou a láskou k sobě samé. Pokud opravdu milujeme sebe, jsme milovány a přijímány okolím, které pro nás není záchraný bod, naopak se od toho okamžiku vše stavá plnohodnotným společníkem ke splnění našich snů.

Jana KonarskiInspirativní žena, matka, umělkyně

Jsem žena. Jsem změna. Jsem hlubokou propastí neznámého. Jsem úplnost tajemství zrozeného. Jsem volná, a přesto svázaná. Svázaná láskou ke své proměně. Neměnně žiju ve změně.