Workshop 

Medicína divokosti - pohyb, hlas a příběh

„Nauč se létat po nebi, nauč se běhat po zemi, divoce, vášnivě, zemitě.“

 

Hlavními kořeny medicíny divokosti jsou Pohyb, Hlas a Náš osobní příběh

Divokost pro mě souvisí s ukotvenou zemskou svobodou, přirozeností, ve které si dovolujeme cítit i vyjadřovat to, co se nám skutečně právě děje a to bez kalkulu, manipulace, bez dokazování nebo omluv. Medicína divokosti mi připomíná, že skutečně svobodná a energií nabitá se cítím jen pokud si dovoluju znovu – objevovat všechny své zapomenuté, potlačené i pošlapané pocity, vzpomínky, fantazie a touhy, ztracené části sebe sama. Je to podobné jako ve starých indiánských legendách, kdy nemocní netrpěli nemocí, ale ztrátou své moci – duše, kterou možná někomu kdysi dobrovolně odevzdali nebo se ji vzdali jiným způsobem. 

Souhlasím s Jungem: „My nejsme nemocní, pouze trpíme odloučením od naší duše.“

Nadcházející workshopy

Březen 2019

 

Ženské dobrodružství na Srí Lance

Ženský pohybově hlasový a jógový workshop s Terezou Ghose a Monikou Winklerovou!

 

Jak se k workshopům stavím a co na nich dělám?

Věřím, že nelze najít žádného vnějšího učitele, kterému by člověk mohl zcela důvěřovat. Jediná pravda, která má smysl je ta, kterou si objevíme sami pro sebe a sami v sobě. Hluboce věřím tomu, že každý z nás má schopnost si svou pravdu objevit, prožít a využít ke dmýchání osobní síly a sebe-léčení. Jsem přesvědčena, že každý člověk má zodpovědnost sám za sebe a neměl by ji odkládat do rukou jakýchkoli učitelů. Proto svou roli vnímám jako průvodcování a důsledné udržování prostoru, ve kterém se lidé mohou uvolnit a cestovat do svého těla a vlastních vnitřních světů. Když provázím, dávám lidem nabídky k různým uzemňujícím aktivitám a oni jsou svobodní se rozhodnout, zda do nich vstoupí či ne, ale měli by přitom respektovat prožívání ostatních lidí.

Já sama chovám velkou důvěru hlavně k tělu, hlasu a pohybu, který se v něm neustále vzdouvá a ukazuje směr myšlenkám, citům, řeči. Věřím, že každý z nás má důležitý osobní příběh, který stojí za to objevovat a prožívat. Proto jsou hlavními složkami mé workshopové práce: Pohyb, Hlas a Příběh. Tyto tři poklady neustále provázejí můj život a jsou mi neustálou rovnocennou inspirací. Hledám způsob, jak je variovat a přirozenou formou zapojit do našeho života.

Momentálně se věnuju hlavně Medicíně divokosti (přestože zaměření workshopu upravuju dle aktuálních potřeb). Slovo divokost ke mě přišlo při psaní knihy "Jako pták ses narodila" a krok za krokem se pomalu učím, co vše je v něm vlastně obsaženo. Nyní už vím, že divokost je přirozenou zemskou silou, která se nedá zmanipulovat, podvolit ani vyprovokovat. Může být dynamický nebo statická, ale je vždy autentická, překvapivá, pramenící ze sebe sama. Nikdy vlastně dopředu nevím, jak se má osobní divokost projeví a to je na ni tak dobrodružně lákavé. 

Co vás čeká?

Probouzení divokosti

Objevování a léčení svých zapomenutých, potlačených pocitů, vzpomínek, fantazií, tužeb, osobní síly, důvěry v sebe i svět - ztracené části sebe sama.

Pohyb

Využívání jógových technik, vývojové kineziologie a vlastních souvislých pohybových rámců, které jemným způsobem protahují i posilují a vedou k uvolnění těla a mysli. Tancem navedeme pozornost do různých částí těla. Přirozeně a hravě vyjádříme prožívání své duše.

Hlas

Zvuk, tón, slovo či zpěv – to vše vytváří naše povědomí o tom, kdo zrovna teď jsme a spolu se všemi překážkami a možnými bloky, které se hlavně u zpěvu projevují,

Osobní příběh

Rozpomínání na naší osobní jiskru. Momenty, kdy jsme cítili, že náš vnitřní vesmír pulzuje a je naživu. Návrat k vlastnímu jedinečnému osobnímu mýtu a tím nastolení rovnováhy naší duše a těla.

Bezpečné prostředí

Respektování svobodného prožívání ostatních lidí v prostoru, který bude ochraňován a s úctou a láskou veden průvodkyní Terezou Ghose.