Workshop 

Medicína divokosti - pohyb, hlas a příběh

„Nauč se létat po nebi, nauč se běhat po zemi, divoce, vášnivě, zemitě.“

Jak se k workshopům stavím a co na nich dělám?

Věřím, že nelze najít žádného vnějšího učitele, kterému by člověk mohl zcela důvěřovat. Jediná pravda, která má smysl je ta, kterou si objevíme sami pro sebe a sami v sobě. Hluboce věřím tomu, že každý z nás má schopnost si svou pravdu objevit, prožít a využít ke dmýchání osobní síly a sebe-léčení. Jsem přesvědčena, že každý člověk má zodpovědnost sám za sebe a neměl by ji odkládat do rukou jakýchkoli učitelů. Proto svou roli vnímám jako průvodcování a důsledné udržování prostoru, ve kterém se lidé mohou uvolnit a cestovat do svého těla a vlastních vnitřních světů. Když provázím, dávám lidem nabídky k různým uzemňujícím aktivitám a oni jsou svobodní se rozhodnout, zda do nich vstoupí či ne, ale měli by přitom respektovat prožívání ostatních lidí.

Já sama chovám velkou důvěru hlavně k tělu, hlasu a pohybu, který se v něm neustále vzdouvá a ukazuje směr myšlenkám, citům, řeči. Věřím, že každý z nás má důležitý osobní příběh, který stojí za to objevovat a prožívat. Proto jsou hlavními složkami mé workshopové práce: Pohyb, Hlas a Příběh. Tyto tři poklady neustále provázejí můj život a jsou mi neustálou rovnocennou inspirací. Hledám způsob, jak je variovat a přirozenou formou zapojit do našeho života.

Momentálně se věnuju hlavně Medicíně divokosti (přestože zaměření workshopu upravuju dle aktuálních potřeb). Slovo divokost ke mě přišlo při psaní knihy "Jako pták ses narodila" a krok za krokem se pomalu učím, co vše je v něm vlastně obsaženo. Nyní už vím, že divokost je přirozenou zemskou silou, která se nedá zmanipulovat, podvolit ani vyprovokovat. Může být dynamický nebo statická, ale je vždy autentická, překvapivá, pramenící ze sebe sama. Nikdy vlastně dopředu nevím, jak se má osobní divokost projeví a to je na ni tak dobrodružně lákavé. 

Pokud byste měli zájem o můj workshop tak mi napište, a protože jsem často na cestách, tak ideálně email.

Cenu stanovuji podle délky, množství účastníku a typu vybraného tématu. 

Proběhlé workshopy

Workshop pro ženy: Ochutnávka medicíny divokosti

03.12.2016, od 13 do 19 hodin, Kde? Klub Hlubina  Vítkovická 1708/17

Tento workshop je ochutnávkou jedné ze série ženských medicín, které spojuje: Pohyb, Hlas a Příběh.

Co můžete čekat? Hravé prožitkové cesty do zemitého příběhu těla. Objevování svobody, která může projevit svůj neohraničený divoký potenciál, když ji zakořeníme hluboko do země. Pomocí cvičení, tance, zvuku a hravých imaginací se společně dostaneme do krajiny našeho Těla, připomeneme si naše osobní zapomenuté příběhy. Poté roztančíme své strachy, aby nám mohly společně zazpívat: 

„Nauč se létat po nebi, nauč se běhat po zemi, divoce, vášnivě, zemitě.“

Závěrečnou částí bude společný rituál, který sjednotí všechny předešlé části, umocní sílu našich tužeb a rozdmýchá novou společnou energii proto, abychom v životě mohly vědomě následovat náš vlastní autentický příběh.

Průvodkyně workshopu: Mgr. Tereza Ghose