SVĚT HLUBINNÉ IMAGINACE

Návrat do vnitřního domova

Metoda, vědění, léčení a způsob komunikace

Hlubinná imaginace je cesta do vlastního vnitřního domova, do prostoru, který je bytostně náš, a se kterým jsme neustále v kontaktu na vědomé či podvědomé úrovni. Je to právě to prastaré místo, ve kterém žije spousta našich vniřních bytostí, našich živých součástí, které nám chtějí předat svou moudrost, své léčení, vhledy i vedení. Touží s námi být v souladu, chtějí se vzájemně poznávat. Jsou z našeho světa a rozumí nám nejlépe.

Často je jejich moudrost překvapivě silnější, hlubší a přímočarejší než veškerá zděděná kulturní inteligence, kterou jsme se naučili ctít a poslouchat. Cesta domů znamená návrat k tomu nejpřirozenějšímu, co právě teď v nás je přesně takové jaké to je. Učíme se znovu rozpoznávat své skutečné potřeby a také laskavému způsobu, jak je znovu (navzdory naučenému strachu) naplňovat.

Léčení na této cestě spočívá v návratu k dovednostem, talentům, způsobům vnímaní, cítění, myšlení a potřebám, které jsme měli jako děti, než jsme byli přeformátováni a stali společenskými bytostmi.

Během hlubinných cest se učíme komunikovat, klást otázky, být k sobě pravdiví a respektovat sebe samé a své vnitřní vedení jako hlavní a jediný zdroj léčení a autority.

„Moc se na to těším. Hlubinná imaginace? Zní to lákavě a tajemně…“ Dnes jsem absolvovala techniku hlubinné imaginace pod laskavým vedením Terezky Ghose. Nevěděla jsem, do čeho jdu. Neměla jsem zvláštní očekávání. Byla jsem ale zvědavá. A cítila, jsem, že to mám zkusit, že mi pomůže. Čas strávený s Terezkou však předčil má očekávání. Celé sezení bylo velice příjemně, relaxační a léčivé. Dostala jsem se do dosud nepoznaných zákoutí své duše. Cítila jsem se velmi uvolněně. A to zejména díky své průvodkyni, Terezce, která mi byla celou dobu na blízku. Svým pevným, a přesto mírumilovným hlasem mě provázela celou imaginací. Co můžete od hlubinné imaginace očekávat? Nové obzory, léčivé setkání se sebou samými a oporu. Terezka je stále u vás, zodpoví vám případné otázky a vrátí vás zpátky, když se náhodou v sobě ztratíte nebo vás začne zmáhat spánek. Při imaginaci jsem si odpočinula a hlavně získala jakýsi nadhled a důvěru ve všechny aspekty své bytosti. Setkání bych doporučila každému, kdo se chce o sobě více dozvědět a vydat se na nesmírně poučnou cestu, kterou nenahradí žádný sci-fi film. Na cestu do snových krajin své duše a svého vnitřního světa...

Helena Hrachováprůvodkyně a a autorka projektu Vědomé uzdravování, www.helenahrachova.cz

Hlubinné imaginace jsou kombinací tří přístupů

Terapeutická metoda hlubinné imaginace (Deep imagery) slouží k cestování do vlastních vnitřních světů a k nalézání  vlastní niterné autority, síly a celistvosti.

Zakladatel této metody, Eligio Stephen Gallegos vychází z  jungiánské metody aktivní imaginace a v mnohém navazuje na šamanskou tradici a přístup severoamerických indiánů a jejich komunikaci se zvířecími průvodci.

Vše dále kombinuje s východní filosofií a s prací s čakrami. Každá čakra zde představuje energetické místo v lidském těle, ve kterém žijí jednotlivá zvířata, která s námi mohou a dokonce i chtějí komunikovat.

Tereza Ghose - Pěstování vztahu se svou hlubinou

Po třech letech intenzivního výcviku a studia jsem se stala certifikovanou průvodkyní unikátní hlubině imaginační metody The Personal Totem Pole Process© (Procesu osobního totemu), kterou vyvinul americky psycholog a psychoterapeut Eligio Stephen Gallegos. Mojí učitelkou a mentorkou je Raffaella Mayana Romieri, Stephenova nejbližší žačka, která mě s velkou trpělivostí a jemností tři roky provázela na mé osobní pouti.

Nebylo to jednoduché a mnohokrát jsem z této cesty chtěla utéct, protože jsem v sobě potkala situace, se kterým jsem se nechtěla vyrovnávat, přesto jsem se vždy nakonec vrátila zpět.  Cítila jsem, že mě tato práce hluboce proměňuje a zceluje. Pokládám za velice smysluplné s touto metodou a životním přístupem denně pracovat a předávat ho dál.

Na své cestě jsem potkala vnitřní společníky, které jsem během posledních let začala hlouběji poznávat, až se nakonec stali mými blízkými přáteli. Moji průvodci jsou kompasem mé duše a ukazují mi indicie toho, co v každé chvíli potřebuju nejvíce. Dnes už vím, že díky nim, už nikdy nebudu sama.

Tuto metodu se může naučit každý, protože je to ve skutečnosti nejpřirozenější stav naší bytosti toužící fungovat v harmonickém a celistvém společenství, ve kterém je vyslyšena každá vnitřní kvalita.

Věřím, že skutečné je to, co působí, proto si můžeme vybrat takový příběh, který nám vlévá vášeň a sílu do života.

Už nějaký čas jsem bojovala se svými vnitřními konflikty a neschopností se rozhodnout pro jednu z cest. A tak jsem se rozhodla využít Terezčiných hlubinných imaginací s nadějí, že dostanu své odpovědi. Trošku jsem tušila co mě čeká, a tak jsem se ničeho nebála a oddala jsem se laskavému Terezčinému vedení. Překvapilo mě velice, s jakou rychlostí jsem se ocitla tváří v tvář svému průvodci - káněti a taky mě fascinoval jeho způsob kominukace, zcela jiný, než na jaký jsme my lidé zvyklí, jakoby ta moudrost přicházela z jiných, starodávných světů, a přesto skrze mě. Hlavně jsem se ale cítila naprosto v bezpečí, i když se zdánlivě děly věci, které moje mysl považovala za zcestné a snad i trapné, vedení Terezy bylo natolik pevné, že jsem ani na okamžik nezaváhala a nadále postupovala vpřed. Její jemné ale zcela jasné vedení mi pomohlo cítit se dobře, nikoli nepatřičně, jak mi má mysl chtěla podsunout, a taky mi pomohlo lehce si udržet záměr a přijít si tak až pro své důležité a opravdu nečekané odpovědi. Jsem moc ráda, že jsem si dovolila tuhle cestu prožít.

Mirka NavrátilováAutorka, hudebnice, průvodkyně

Nabízím vám individuální hlubinně imaginační cesty

Co na cestě se mnou můžete očekávat?

  
🌿 Bezpečné a soustředěné prostředí 

🌿 Respekt k vaší cestě a vašemu vnitřnímu světu 

🌿 Dostatek času a prostoru na vše, co se potřebuje uskutečnit 

🌿 Laskavé a nezasahující vedení 

Co byste na cestě se mnou očekávat neměli?

  
✖️  Přejímání zodpovědnosti za cizí  příběhy a emoce

✖️  Hodnocení a analýza vaší cesty

✖️  Rychlé a jednoznačné výsledky, které uklidní mysl 

✖️  Zásahy do vaší cesty a vnitřního vedení

Sama mám zkušenosti s šamanskou cestou a jejími zákonitostmi, je to technika která mne provází mým dospělým životem už dlouhou a pomáhá mi se propojit sama se sebou a svým vedením. Hlubinné imaginace, které dělá Terka jsou tomu velmi podobné, avšak s jedním velikým rozdílem a to je úloha Terky jako průvodce a svědka při cestě do vašich vnitřních světu. Její zaměřenost a koncentrace a jemné, ale pevně vedení je obrovským přínosem. Když to, co prožíváte ve svém vnitřním světě formulujete do slov a sdílíte bezprostředně s člověkem, který je u toho s vámi, umocňuje to sílu a opravdovost celého zážitku. Je pro mne fascinující si znovu a znovu uvědomovat, že veškerou pomoc máme k dispozici, stačí požádat a obrátit se na správná místa. Terku jako průvodce na této dobrodružné cestě vřele doporučuji, jednoduše proto, že je k tomu stvořená.

Kateřina Zemčíkováautorka, hudebnice, průvodkyně

Jak bude naše společná hlubinná cesta probíhat?

🐾 Nejprve se setkáme a krátce si spolu popovídáme.

Nemusíte být nijak zváštně připraveni nebo koncentrovaní. Budeme pracovat s tím, co ve vám právě v danou chvíli bude. Kouzlo této metody a životního přístupu je v tom, že nic neupřednosťuje a nic nevylučuje. A pokud by se dalo mluvit o nějakých pravidlech, je to především respekt, laskavost a chuť hrát si a poznávat.

🐾 Na hlubinně imaginační cestu se nemusíte nijak připravovat, kromě vůle a rozhodnutí do ní vstoupit.

Ať už se budete nacházet v nějakém emočním dramatu nebo naopak klidu, měli byste vědět, že není nic, co byste "museli nebo měli". Stačí když příjdete s odvahou být otevření tomu, co vám bude vaše vlastní cesta nabízet. Budeme totiž vcházet do vašeho vnitřního světa a ten bude mluvit vašim vlastním jazykem a nezáleží, zda to budou obrazy, vjemy, emoce, slova nebo pocity. Já i vaši průvodci budeme respektovat právě váš jedinečný způsob komunikace.

🐾 Do hlubinně imaginačního procesu bystě neměli vstupovat jakkoli omámeni.

Jakékoli návykové látky, jako alkohol a jiné drogy, by znemožnily kvalitu a skutečnou hloubku prožitku.

🐾 Individuální imaginační cesta trvá 1, 30 hodiny až 2 hodiny.

Toto časové vymezení v sobě obsahuje úvodní rozhovor. Cestu budu jemně řídit způsobem, aby váš vnitřní svět nemusel nikam spěchat a věděl, kdy se budete pomalu vynořovat zpět.

🐾 Doporučuju vám po tomto prožitku nikam rychle nespěchat a udělat si volnější hýčkavější den.

 

Individuální hlubinně imaginační cesta má hodnotu 1 200 Kč. 

Na individuální imaginační cestu se můžete objednávat na emailu:

tereza.ghose@gmail.com 

Nebo můžete využít formulář pod tímto textem.

Storno podmínky:

Ráda bych respektovala váš i můj čas. V případě, že se rozhodnete své rezervované setkání zrušit v den imaginační cesty, budu si účtovat storno poplatek 600kč za svůj čas. Pokud ve vašem životě dojde k nějaké kataklizmatické události, budu storno vyhodnocovat individuálně.

Děkuju za vaše pochopení.

Máte nějakou otázku?

Ráda vám odpovím.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů