Jak vznikal příběh o Taité a proč proměňuje vše okolo

Myslím, že to bylo někdy před 12 lety… seděla jsem v bambusové chatce na Srí Lance, hlavu jsem měla ulepenou od oleje, protože jsem se právě vrátila z ayurvédské masáže a všechno bylo takové stojaté, zvláštní. Ještě jsem se moc neznala, aspoň ne tak, v jakých podobách se prožívám dnes.

Vzduch voněl bouřkou, která pomalu přicházela. Věděla jsem, že pár hodin bych neměla vycházet na slunce a tak jsem si vzala tužku a pod stolem našla zašlý papír s logem resortu. Byl to první moment, kdy jsem začala psát příběh o Taité a tak to vlastně všechno začalo.

Psala se ze mě bez mého přičinění, prostě mi pod rukama vznikal starodávný příběh s indiánským nádechem. Vůbec jsem tomu nerozuměla. Neměla jsem ponětí kdo je ona a kdo jsem pro ni já. Když Taité získala své jméno s významem, který je v něm obsažen, cítila jsem, jakobych se dotknula jiného, nového světa, přesto jsem ji musela nechat odejít, nevěděla jsem, co si s ní počít.

Netušila jsem, že se v životě budu učit čelit svým strachům způsobem, kterým to dělám nyní. Nevěděla jsem, že se za několik dalších let vydám do Indie, poznám se se svým mužem, prožiju ztráty, loučení i bolest a dotknu se mnohem hlouběji svých skutečných tužeb i poznání, že v životě je tak důležité naučit se nechávat i ty největší lásky a vášně odejít… Aby se mohly znovu rodit, růst, vyživovat a poté se zase proměnily do nového příběhu, který se nikdy zcela neuzavře.

Dnes Taité vnímám jinak.

Je jednou z mých nepolapitelných lásek.

Proto jsem se ji v prosinci 2019 rozhodla přivézt do tohoto světa začala jsem její příběh natáčet v Českém rozhlase Ostrava a nebylo to vůbec snadné… Celý příběh jsem nahrála kolem Vánoc a poté s ním strávila dalšího půl roku, aby mohl tento zářijový měsíc skutečně přijít mezi vás všechny.

Skutečné kouzlo se po 12 letech završilo v lednu 2020, kdy jsem po všech těch letech v sobě uslyšela její píseň s porozuměním, co skutečně přináší do tohoto světa. Vše do sebe konečně zakleslo. Měla jsem pocit, že jsem ji v tu chvíli poprvé uviděla. Byla nádherná a byla moje a přitom mi nikdy doopravdy nepatřila.

Vzbudila jsem vaši zvědavost? Cesta teprve začíná a Taité je jednou z žen, která vás zavede až na samotný okraj propasti na jejímž dně se skrývá poklad – vaše vlastní duše.

Tereza Ghose
Miluju vyprávění příběhů a objevování ztracených částí sebe sama. Své prožitky sdílím psaním, hudbou a terapeutickou cestou hlubinné imaginace. Věnuju se tvorbě audio hlubinných relaxací a audioknih. Jsem publicistkou, certifikovanou lektorkou jógy a workshopů a autorkou knihy Jako pták ses narodila - Můj velký indický příběh. A pokud se o mě chcete dozvědět více, tak můžete nahlédnout do Mého osobního příběhu>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů